Prekių katalogas

Kaip išsirinkti fotoaparatą


  • Esant tokiai didelei fotoaparatų pasirinkimo ir nuomonių apie juos gausai, pasiklysti gali kiekvienas. Išsirinkti fotoaparatą, užėjus į bet kurią elektroninę parduotuvę - sunku, nes ten vien techninės charakteristikos, kurias supras ir jų privalumus išgliaudys tik besidomintis fotografija, ir sekantis jos tendencijas žmogus. Aprašymuose jie visi „auksiniai“, nukalti dievų, viską patys už Jus padarys. Pasiklausti pažįstamą fotografą irgi ne išeitis, nes kiekvienam fotografui, turimas fotoaparatas pats geriausias. Tad kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Išpręsti šią dilemą siūlome šia trumpa fotoaparatų apžvalga, kuri, tikimės, parodys kuria kryptimi Jums judėti toliau.

    Renkantis fotoaparatą reikia atsakyti sau į keletą klausimų. Pirma, svarbu suvokti ir nuspręsti, kur, kokiam tikslui, kaip dažnai jis bus naudojamas. Antra, kokio kokybinio rezultato siekiate, kitaip sakant, kokio dydžio nuotraukas norėsite spausdinti ir išvis ar jas spausdinsite. Trečia, reikėtų žinoti kiek toli esate pasiryžę žengti į fotopasaulį, nes nuo turimų žinių bagažo priklauso Jūsų siekiamo tikslo kelio ilgis.

    Jei Jūs nenorite savo galvos „apkrauti“ įvairiomis taisyklėmis, nesiruošiate gilintis į fotografinius dėsnius, kameros parametrus, o norite tiesiog mėgautis išvyka ar vakarėliu, dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose, susitikus giminėms pasidžiaugti įspūdžiais, žiūrint nuotraukas dideliame televizoriaus ekrane... Tada jums tiks kompaktinis (liaudyje „muilinė“) arba kompaktiškas sisteminis, telpantis į kišenę fotoaparatas, neturintis daug įvairių valdymo mygtukų. Jūs tik nusitaikote ir spaudžiate užrakto mygtuką - visa kitą atlieka pats fotoaparatas. Fotografavimo procesas neblaško ir neapsunkina Jūsų kelionės ar atostogų. Esant didelei gausai rankinio valdymo mygtukų, ratukų, yra didelė tikimybė ir netgi faktas, kad anksčiau ar vėliau paspausite, pasuksite ką nors, įjungsite nereikalingą funkciją ar režimą; vienu žodžiu "prigrybausite" ir sudie geros nuotraukos. Taip atsitinka net patyrusiems fotografams ir profesionalams. Jei tai nutiks kelionėje ir nieks negalės paaiškinti kaip tą ištaisyti, kelionės įspūdžius galite pamiršti. Atminkite - kuo mažiau nustatymų, tuo mažesnė tikimybė ką nors sugadinti.

    Kelionėse praverstų didesnį vaizdo artinimą turintys, taip vadinamieji „ultra zoom“ kompaktiški fotoaparatai arba papildomas, vaizdą artinantis teleobjektyvas. Jis pravers tais atvejais kai nėra galimybės prieiti arčiau prie fotografuojamo objekto arba nenorite jo trikdyti. Atminkite, kuo didesnis vaizdo artinimas, tuo juntami didesni vaizdo virpesiai. Vaizdo stabilizavimo priemonės, esančios fotoaparate ne visada padeda, todėl reikalingi tam tikri įgūdžiai. Nepamainoma priemonė tokioje situacijoje - kompaktiškas trikojis stovelis.

    Jei turimo kompaktinio fotoaparato nuotraukų „kokybė“ Jūsų netenkina, galimi du problemos sprendimo būdai. Pirma, Jūs jau išaugote iš savo mažų „kelnyčių“ ir subrendote rimtesnei fotografijai, nes fotoaparato galimybės riboja Jūsų kūrybinį polėkį. Šiuo atveju jums tikrai reikia fotoaparato su platesnėmis galimybėmis. Antra, Jūs galbūt keliate per didelius reikalavimus fotoaparatui, kaip prietaisui. Tad šiuo atveju brangesnio ir didesnio fotoaparato įsigijimas jums greičiausiai nepadės. Atminkite: ne fotoaparatas „daro“ geras nuotraukas, o Jūs. Būkite atlaidūs fotoaparatui fotografuojančiam „Auto“ režime. Jis neskaito Jūsų minčių ir nežino kas Jums konkrečioje fotografijoje svarbu, tad nekaltinkite fotoaparato, „darančio“ blogas nuotraukas. Šiuo atveju Jums tiesiog vertėtų susipažinti su fotografavimo pagrindais. Paprasčiausias būdas tai pasiekti, perskaityti fotoaparato instrukciją.

    Tad jei fotografavimas „automatu“ Jums nebeteikia malonumo, netenkina virtuali fotografija, siekiate rimtesnio kokybinio rezultato, ieškote kameros kaip saviraiškos priemonės ir trokštate eksperimentuoti, jums būtinas fotoaparatas su išplėstu valdymu. Tam geriausiai tiks rankinius nustatymus, didesnį vaizdo jutiklį ir šviesią optiką turintys fotoaparatai. Rankinis valdymas įgalina gauti tokį kadrą, kurio siekiate konkrečioje situacijoje (kitaip sakant, Jūs nurodote fotoaparatui koks turi būti kadras), didesnis jutiklis padeda pasiekti kokybiškesnį rezultatą: daugiau milijonų - didesnis formatas spausdinimui; fiziškai didesnis jutiklis leidžia dirbti platesniame jautrumų diapazone (sudėtingesnėmis apšvietimo sąlygomis); didesnis jutiklio formatas apsprendžia gauto vaizdo plastiškumą - erdvės pojūtį. Šviesi optika kaip ir didesnis jutiklio plotas leis dirbti prastesniame apšvietime ir sukurs natūralesnę aplinką. Be to šviesesnė optika dažniausiai esti kokybiškesnė, todėl gausite natūralesnes spalvas ir daugiau smulkių detalių turintį vaizdą. Puikia pradžia būtų aukštos klasės kompaktiniai fotoaparatai, pasižymintys visais aukščiau išvardintais atributais (šviesi optika, rankinis valdymas ir didesnis nei įprastuose „kompaktuose“ jutiklis). Nereikės papildomų išlaidų šviesiai ir specializuotos paskirties (makro objektyvas) optikai...

    „Fotomedžioklės mėgėjams“ tiktų tos pačios klasės, „Ultra zoom“ serijos kompaktiški fotoaparatai-universalai. Jie primena fotoaparatus su keičiama optika, pasižymi beveik visomis rankinio valdymo galimybėmis ir itin dideliu optiniu vaizdo artinimu (30 - 60x).

    Bet jei ieškote fotoaparato, neribojančio jūsų fantazijos siekių, siūlome iškart rinktis keičiamą optiką turinčius sisteminius arba veidrodinius fotoaparatus. Tai populiariausia tarp fotomėgėjų ir profesionalų, fotoaparatų grupė, turinti neribotas rankinio valdymo ir kameros adaptavimo konkrečioms užduotims galimybes, bei plačiausią priedų asortimentą. Keičiamos optikos dėka tokį fotoaparatą maksimaliai pritaikysite savo reikmėms ir pomėgiams, o fotografavimas RAW formatu suteiks beveik neribotas galimybes tolesniam nufotografuoto vaizdo apdorojimui grafinėmis programomis. Šie fotoaparatai pasižymi dideliu vaizdo jutikliu, profesionaliuose modeliuose siekiančiu 24x36 mm (tradicinės juostelės kadro dydis), kuris suteikia itin aukštą vaizdo kokybę. Tai geriausias pasirinkimas tiems, kam reikalinga aukšta vaizdo kokybė, maksimalus proceso valdymo lankstumas ir sistemos pritaikymo universalumas.

    Darbui skirtų fotoaparatų sąvoka - labai plati ir apima visas fotoaparatų grupes. Renkantis darbo priemonę svarbu žinoti kokiomis sąlygomis, kokiam tikslui jis bus naudojamas ir vėlgi kokio kokybinio rezultato Jums reikia. Atkreipkite dėmesį į maksimalų rengiamos spausdinti nuotraukos, dydį. Mažoms nuotraukoms ar internetui užteks ir pažangaus „kompakto“ su „karštuoju padu“ ar jungtimi, leidžiančia jums naudoti išorinę blykstę ir prijungti blyksčių nuotolinio valdymo įrangą. Kasdien, įvairiomis sąlygomis naudojamai „užrašinei“ tiktų kompaktiškas, atsparus smūgiams ir vandeniui fotoaparatas. Reklaminėje fotografijoje reikalingas pilnaformatis, vidutinio formato fotoaparatas, turintis 24 x 36 mm dydžio vaizdo jutiklį ar didesnį . Didelio jutiklio dėka šie, gana masyvūs, fotoaparatai pasižymi ypatingai aukšta vaizdo kokybe, stulbinančia ryškumo gylio platuma ir neribotomis rankinio valdymo bei fotoaparato konfigūravimo galimybėmis. Jei Jums reikalinga aukščiausia vaizdo kokybė ar itin didelio formato nuotraukos, šie fotoaparatai kaip tik Jums. Jei ieškote fotoaparato apeiginei fotografijai (vestuvės, krikštynos ir t.t.) reiktų kreipti dėmesį ir į fotoaparato išvaizdą. Jei užsakovas manys, kad Jūsų fotoaparatas nėra „geras“ (pakankamai profesionalus), nes jis pats turįs geresnį, nepriklausomai nuo gautos nuotraukų kokybės ir Jūsų įgūdžių, pasąmoningai nuteiksite jį prastesniam rezultatui (nebent esate užsitarnavęs vardą ir jis, kaip prekinis ženklas bet kokiu atveju garantuos bekompromisį rezultatą). Tai svarbus psichologinis verslo aspektas. Todėl kiekvieno darbo specifika reikalauja konkrečių fotoaparato savybių: užrakto ir fokusavimo greičio sporte, matymo kampo architektūros ir interjero fiksavime, kameros sandarumo povandeninėje fotografijoje ir tt...

    Jei ši apžvalga Jums nepadėjo ar iškilo kitų klausimų, visada galite parašyti mums arba užsukite konsultacijai. Mūsų specialistai Jums patars.